En iyi Tarafı diş eti kanaması için gargara

Mütehassıs hekim İlaçlarınızı kullanamya devam edin ve yanak kısmına buz tedavisi uygulayınız.

medeni Hocam selam 1 hafta once disime dolgu islemi yapildi ve 2 gundur dolgu yapilan disin onundeki diste asiri sizlama ile doktoruma yeniden kontrol icin gittim ve abse oldugunu soyledi disimde curuk yada sagliksiz hic bir sey nanay her ogunden sonra dislerimi duzenli fircalar ve agiz suyu kullanirim. Abse yapilan dolguyla baglantili olabilirmi müstacel cvp lutfen hocam…

Benim basimdan soyle bir vaka gecti. Gecen kamer sag madun disim agrimaya basladi. Dis hastanesine gittim beni yoklama fail doktor disimin apse yaptigini soyledi ve disimi cekmedi ilaclar bitince gel kanal tedavisi yapalim dedi köle tamam diyi koltuktan kalktim. İlaclari kullanmaya basladim lakin ilaclar tesir gostermedi. Bende ozel bir dis hastanesinde disi cektirdim.

Spesiyalist doktor Doktorunuzun önerilerinin dışına çıkmayınız. Antibiyotik otlarınızı kullanmaya devam ediniz.

ali Selam hekim bey. Yaklaşık 6 yıl önce yaptırdığım kanal tedavili dişim Son bir dü aydır apse halletmeye ve vecamaya başladı diş.hekimine gittim baktı kazık çekilecek dedi diğer bi çaresini nanay mu acaba çektirmek istemiyorum

Bilirkişi hekim Antibiyotiklerinizi kullanmaya, doktorunuzun tavsiyelerine uymaya ve şiş olan kesim hariç diğer bölgelerin muhtıra olarak bakımı yapmaya devam ediniz.

seyfi Merhabalar, kırılmış olan dişim dâhilin doktorum kanal tedavisi önerdi. tedaviye kelleladık ve sonrasında apse vürutti. tedaviye kafalamadan önce antibiyotik almama karşın apse dahada vüruterek çenemden dudağıma derece doldu. daha sonra iğne tedavisiyle beraber antibiyotik almaya devam ettim.

Mütehassıs doktor Faydalı öyle bir perese yok.. Fakat oluşan apseye müdahale gecikirse oluşabilir. Behemehâl oluşan apse kurutulmalı ve çürük dişiniz sağaltma olmalıdır. Muhakkak savsama etmeyiniz.

Yildirim Merhaba hocam.Yaklasik 3 yıl önce disim right here cürüdü doktora gittim hat tedavisi yapti ve dolgu üzere bisey doldurdu lakin giderek o dolgu dyanü ve disimin uzerine bastiramiyordum sonrasında disim kirildo ve kökü kaldi 2-3 aydir bastirabiliyordum bi sıkıntı yoktu fakat simdi dis etim ve yanagim sisti bi agrim yasak ama bastiramiyorum gene güya bisey batiyormus gibi oluyor doktora basvursam ne kadar sağaltım uygulanir bana?

Mütehassıs hekim Dişiniz kaybedilebilir. Başka dişlerinize ilerleyen iltihaplanma tüm dişlerinizin kaybedilmesine illet kabil. Dahada ilerisi kist oluşturabilir.

kemal hekime azca önce temelvurdum çürük dişin şeşnda iltihap yayılmış dedi. fakat kendisi çekmedi başka yere gitmemi söyledi. çürük dişimin nispetle küçük bir şişçiliklik var iltihap geliyor anlaşılan fiskül diyorlarmış. bu tavır gülmeyen mi ?

Bilirkişi doktor Bunu ameliyatınızı gerçekleştirecek olan doktora kesinlikle bildirmelisiniz. Vacip kontrolleri doktorunuz gerçekleştirecektir.

Spesiyalist hekim Hamilelikte gerçekte pek çok antibiyotik kullanılabilmekle bu arada dişhitit absesi olarak secret info değerlendirdiğiniz durumun cidden abse olup olmadığının sevap teşhis edilmesi çok önemlidir.Zira hamilelik dönemindeki bazı hormonların salgısındaki geriış hasebiyle dişetlerinde “hamilelik urü” olarak da adlandırılan bazı lezyonlar oluşabilmektedir.

Diş eti ve diş ortada oluşan apselerde sağaltma ise öncelikle nahiye temizlenir ve iltihabın muhtevai evinsizaltılır. Daha sonra apse yeniden nüksetmeyecek şekilde diş etleri ve dişin kök yüzeyleri arındırılarak temizlenir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *